FC Botoșani, egal important cu UTA Arad

Foto sport.ro

FC Botoșani a reușit să facă un egal, 2-2 (1-0), în deplasare, cu UTA Arad într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Superliga. Gazdele au deschis scorul în minutul 32 prin Căpușă.

În minutul 51, Lopez restabilește egalitatea iar în minutul 56 David marchează al doilea gol pentru FC Botoșani. UTA Arad a egalat în minutul 90 prin Lopez.

Scor final; UTA Arad – FC Botoșani 2-2

UTA Arad: Fl. Iacob (cpt.) – Căpușă, Conte, Benga, D. Rodrigues – Freitas, Cr. Mihai – Pop, Fabry, Omondo – Luckassen

FC Botoșani Ducan – Benzar, Sadiku, A. Miron (cpt.), Țigănașu – I. Filip, Dican, G. David – Florescu, E. Lopez, Adams

Directorul de îngrijiri al Spitalului Județean ”Mavromati” Botoșani, schimbat din nou. Este al treilea de la scandalul angajărilor pe bani