Fondatorul unui cunoscut lanț de fast-food vrea să deschidă un restaurant la Botoșani. Anunțul făcut de omul de afaceri

1 ianuarie 2024

Fondatorul unui cunoscut lanț de fast-food vrea să deschidă un restaurant la Botoșani. Anunțul a fost făcut chiar de omul de afaceri Lucian Florea, din Suceava, fondatorul lanțului FrayDay. El a postat pe TikTok un filmuleț de la deschiderea McDonald’s la Botoșani și a anunțat că va face și el drive-thru FryDay la Botoșani.

Au venit băieții aceștia la Botoșani! Dar nu o să îi lăsăm noi să își facă de cap așa că fratele este băgat aici la Botoșani cu treabă. Urmează să semnnăm mare contract, facem drive-thru la FryDay la Botoșani. Ce crezi? Nu vă las la greu, anul viitorul FrayDay la Botoșani”, a spus Lucian Florea.

Lucian Florea mai deţine şi afacerea Autoalbina, prezentă în zona de nord a ţării, care se ocupă cu comercializarea pieselor auto. Din acest busines, deschis în 2012, a finanţat afacerea cu restaurante Fryday, apelând şi la credite bancare. Pe viitor, pentru o extindere în afara ţării, antreprenorul ia în calcul şi finanţări prin fonduri de investiţii.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia