Nu se circulă la graniţa cu Moldova şi Ucraina. Circulaţia este închisă

6 aprilie 2023

Poliţia de Frontieră informează că din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile se mențin restricții de circulație pentru județul Iași și Botoșani. Circulația prin punctele de trecere a frontierei Costești- Stânca, Lipcani- Rădăuți Prut şi Racovăţ - Diakivtsi este momentan restricționată.

Polițiști de frontieră, jandarmi și polițiști asigură permanența în cadrul filtrelor rutiere instituite la ieșirile din localități. Scopul acestora este de a nu permite accesul autovehiculelor pe drumurile închise circulației publice pentru a preveni evenimentele nedorite.

"Decizia a fost luată pentru protejarea vieții cetățenilor, care ar putea rămâne blocați pe drum, în propriile autovehicule şi este valabilă până când condițiile meteo vor permite ridicarea restricțiilor", susţin reprezentanţii Poliţiei de Frontieră din Botoşani.

VIDEO O femeie din Botoșani a născut acasă din cauza vremii. Medicii au asistat-o prin apel video

Nu scăpăm de urgia albă! Botoșaniul a ieșit de sub Codul Roșu și a intrat sub alertă de Cod Portocaliu de ninsori și viscol

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia