FC Botoșani, învinsă pe teren propriu de Sepsi OSK. Echipa lui Andone a ratat un penalty

FC Botoșani a suferit, joi, o înfrângere, cu 2-1, pe teren propriu, împotriva lui Sepsi OSK, într-un meci din etapa a 28-a din Superligă. Oaspeții au deschis scorul în minutul 24 prin Nicolae Păun, iar în minutul 31 Debeljuh majorează diferența pentru Sepsi.

FC Botoșani marchează în minutul 78 prin Lopez. Echipa antrenată de Bogdan Andone a beneficiat și de o lovitură de la 11 metri, ratată însă de Florescu.

Scor final: FC Botoșani -Sepsi 1-2

FC Botoşani: Kukic – Benzar, Sadiku, A. Miron (cpt.), Celea – E. David, Dican, I. Filip – Ed. Florescu, Margiotta, Mitrov

Sepsi OSK : D. Moldovan – Oteliță, Ninaj, D. Ciobotariu, Dumitrescu – N. Păun – K. Varga, C. Matei, Ștefănescu (cpt.), Kallaku – Debeljuh