![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2019/10/barbat-mort-in-strada-la-Botosani.jpeg?resize=300%2C169&ssl=1)
Un botoșănean a murit din cauza frigului. Omul, în vârstă de 50 de ani, a fost găsit fără suflare, duminică, la marginea străzii, lângă o casă părăsită din municipiul Botoșani.
Acesta făcea parte din categoria persoanelor fără adăpost și își ducea zilele pe străzi. Mihai Răuțu a fost găsit de un trecător, care a alertat autoritățile.
Trupul neînsuflețit a fost ridicat pentru efectuarea necropsiei și stabilirea cu exactitate a cauzei decesului. Între timp, polițiștii au demarat o anchetă în acest caz.