Distracție oprită de polițiști la Botoșani. S-a lăsat și cu amendă

21 noiembrie 2023

Distracția dintr-un cartier din municipiul Botoșani a fost oprită de polițiștii locali, pe 18 noiembrie, puțin înainte de miezul nopții.

Un cetățean nemulțumit de faptul că vecinii ascultau muzică la intensitate maximă, cu ajutorul unui dispozitiv, s-a plâns la Poliția Locală.

„În data de 18.11.2023, în jurul orelor 22:16, ca urmare a unui apel telefonic, cu privire la tulburarea liniștea publice prin folosirea unui dispozitiv la care se asculta muzică la intensitate ridicată, polițiștii locali s-au deplasat pe str. Octav Onicescu nr. 1. La fața locului s-a constatat că aspectele sesizate se confirmă, motiv pentru care a fost dispusă sancționarea contravențională potrivit Legii nr. 61/1991”, precizează Poliția Locală.

O firmă de transport din Botoșani făcea bani de pe urma morților. Percheziții la sediul firmei

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia