FC Botoșani, învinsă din nou în Superligă. A pierdut la scor la Craiova

FC Botoșani a fost învinsă, duminică, cu 5-1 (2-1) în fața formației CS Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a 11-a a Superligii.

Oltenii au deschis scorul pe „Ion Oblemenco” în minutul 10 prin Danciu și au majorat diferența în minutul 36 prin Crețu. Botoșani a redus până la pauză grație golului înscris de Florescu în minutul 40. Markovic a majorat avantajul craiovenilor în minutul 70, iar Roguljic a dus scorul la 4-1 în minutul 89. Mitriță a stabilit scorul final în minutul 90.

Universitatea Craiova: L. Popescu – Căpățână, Screciu, R. Silva, Bancu – A. Crețu, Mateiu, Houri – Danciu, A. Ivan, Mitriță. Rezerve: Lazar, Badelj, Ndong, Kurtic, Ișfan, Baiaram, Roguljic, Markovic, Kojic. Antr. Corneliu Papură

FC Botoșani: Ducan – R. Benzar, Șeroni, Mutombo, Creț – Casap, Dican, Florescu – N’Goma, Ilic, Pinson. Rezerve: A. Ureche, Adams, Țigănașu, Cărăușu, Mouaddib, Cioiu, G. Dragomir, Petro, Zabou. Antr. Dan Alexa