Remiză spectaculoasă în meciul de debut al lui Alexa! FC Botoșani- Hermannstadt 2-2

FC Botoșani și Hermannstadt au remizat, scor 2-2, într-un meci din etapa a 8-a din SuperLigă, în care a debutat la antrenor al FC Botoșani, Dan Alexa.  Boza Drolé deschide scorul în minutul 22, după ce a deposedat portarul și a împins mingea direct în poarta goală.

După doar 7 minute, Hermannstadt a egalat. Paraschiv a primit o centrare în careu, a preluat și a reluat spectaculos, din voleu.

În minutul 45, Daniel Paraschiv a marcat cu capul, din 6 metri. Gabriel David egalează în minutul 53.

În minutul 67, FC Botoșani a rămas în 10 oameni, după ce Andrei Chviulete l-a eliminat pe Drole. Fluierul de final al arbitrului a dus la remiza de 2-2.

Pastorul unei biserici din Botoșani, care a trecut pe lângă moarte, povestește cum a fost tratat la Spitalul Județean. „Am fost internat în regim de urgență, în stare gravă”