FC Botoșani, o nouă înfrângere în Superligă. Echipa lui Stoican a pierdut din nou cu FCSB

FC Botoșani a suferit, luni seară, o nouă înfrângere în Superligă. Echipa lui Stoican a pierdut din nou cu FCSB, în ultima etapă a acestui an, a 21 a campionatului. Bucureștenii au învins cu scorul de 1-0 (0-0) într-un meci disputat pe Arena Națională. Singurul gol al partidei a fost marcat de Florinel Coman în minutul 78.

Din minutul 80, FC Botoșani a jucat cu un om mai puțin, după eliminarea lui Sadiku, care a luat al doilea cartonaș galben, pentru un fault asupra lui Coman.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani coboară pe poziția a 13-a a clasamentului. În prima etapă de anul viitor, echipa lui Stoican va juca cu Universitatea Craiova.

FCSB: A. Vlad – Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic – Oaidă, Șut, Edjouma – Cordea (cpt.), Miculescu, Oct. Popescu. Au mai jucat:
Haruț, Coman, Omrani, Nikolov,  Rusu. Antr. Mihai Pintilii

FC Botoșani: Pap – Sno, Sadiku, Șeroni, Țigănașu – Ivanov, Zabou, Dican (cpt.) – Mailat, M. Roman, Dragu. Au mai jucat:
Ureche – Patache, Boli, Tîrcoveanu, Pinson, Petkovski, Cărăușu. Antr. Flavius Stoican

Arbitru: Iulian Călin