FC Botoșani, învinsă acasă de FCSB. Cum arată clasamentul după acest joc!

FC Botoșani a fost învinsă, duminică seară, pe teren propriu de vicecampioana FCSB, cu scorul de 3-1 (2-1) într-un meci care are loc pe Stadionul Municipal.

Bucureștenii au deschis în minutul 14 prin Ghnoere, iar echipa botoșăneană a egalat în minutul 23 prin Golofca. Cu șapte minute înainte de finalul primei reprize, Filip a preluat din nou conducerea cu FCSB, după o greșeală uriașă a lui Karaboue. Scorul final a fost înscris de Rusescu în minutul 83.

După acest rezultat, FC Botoșani continuă să rămână pe locul al zecelea în clasament.

FC Botoșani: Fraisl – Patache, Burcă, Burcă, Soleidis – J. Rodriguez, Karaboue – Fabbrini, L. Fulop, Golofca – Trujici. Au mai jucat M. Roman II și Ongenda. Antrenor: L. Ciobotariu

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planici, Bălașa, Al. Stan – L. Filip, J. Morais – Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere. Au mai jucat Moruțan, R. Rusescu și M. Roman I. Antrenor: N. Dică

Arbitru: M. Bârsan / Asistenți: B. Gheorghe, M. Marica