19 accidente rutiere în județul Botoșani, în numai o săptămână

19 august 2017

accident la Oraseni Deal- BotosaniÎn numai o săptămână, pe raza judeţului, au avut loc cinci accidente grave, soldate cu decesul unei persoane şi rănirea gravă a altor patru şi 14 accidente uşoare, soldate cu rănirea uşoară a 23 de persoane, potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean.

Polițiștii spun că printre cauzele accidentelor grave de circulaţie se numără consumul de alcool la volan, conducere fără permis, neacordarea priorității, viteză sau depășire neregulamentară.

like facebookÎn săptămâna 11-18 august, în urma activităţilor desfăşurate în trafic, pentru salvarea de vieţi omeneşti, poliţiştii au aplicat 430 de sancţiuni contravenţionale privind abaterile la regimul rutier,dintre care 5 pentru consum de alcool şi 301 pentru viteză neregulamentară.

Ca măsură complementară, au fost reţinute în vederea suspendării 38 de permise de conducere şi retrase 7 certificate de înmatriculare.

 

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

One comment on “19 accidente rutiere în județul Botoșani, în numai o săptămână”

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia