CFR Cluj- FC Botoşani 1-0

fc-botosani-cfr-cluj2FC Botoşani a pierdut, luni seară, cu scorul de 1-0 (0-0), în faţa formaţiei CFR Cluj. Cu un meci sărac în ocazii, gazdele au dat lovitura în minutul 89 prin Larie, care a înscris spectaculos în poarta lui Iliev.

După acest meci FC Botoşani rămâne cu 23 de puncte.

like facebookfinal de meci

min.89 GOL CFR Cluj. Larie reia spectaculos, pe spate, o centrare venită dintr-o lovitură liberă

min.81 Bud primeşte cartonaşul galben pentru simulare

min.69 Dimitrov scoate de pe linia porţii, după ce Lopez trimite cu capul în urma unei centrări venite din corner

min.66 schimbare la CFR Cluj. Păun este înlocuit de Peteleu

min.64 ocazie pentru oaspeţi. Astafei recuperează o minge în apropierea careului advers şi şutează, iar Marc respinge în lateral. Mingea ajunge la Golofca, însă este blocat de Camora în momentul în care vrea să reia spre poartă.

min.61 schimbare la oaspeţi. Iese Barbosa şi intră Cucu

min.60 Astafei primeşte cartonaşul galben

min.58 schimbare la gazde. Iese Gomelt, intra Billel Omrani.

min.46 schimbare la FC Botoşani. Iese Fulop şi intră Herghelegiu

final de repriză

min.34 Vaşvari bate spab, în zid

min.33 Gomelt îl faultează pe Golofca la 25 de metri de poarta gazdelor. Arbitru dictează lovitură liberă

min.13 căpitanul clujenilor iese accidentat de pe teren. Îşi revine după câteva minute

min.8 ocazie pentru cazde. Bud nu găseşte poarta din şase metri, după o centrare a lui Păun

min.2 Golofca primeşte cartonaşul galben pentru simulare

CFR Cluj: T. Marc – Lopes, Larie, Horj, Camora – Rus, Gomelt – Nouvier, Ruiz, Păun – Bud

Botoşani: Iliev – Dimitrov, Miron, Burcă, Muşat – Vaşvari, Bordeianu – Golofca, Willie, Fulop – Astafeicfr-cluj-fc-botosani-echipa-fc

2 thoughts on “CFR Cluj- FC Botoşani 1-0