Rovignetele se pot plăti şi la sediul ACR

7 februarie 2013

ACR BotosaniTaxa de drum, plătită sub formă de rovignetă, poate fi achitată şi la sediul ACR Botoşani, în baza unui acord încheiat la nivel central între ACR şi Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România.

Potrivit directorului ACR Botoşani, Dumitru Ghiţu, rovigneta este vândută la acelaşi preţ ca în benzinării sau sediul Secţiei Drumuri Naţionale.

În Botoşani, ACR are sediul lângă Teatrul Mihai Eminescu, la adresa Piaţa Revoluţiei 13.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

One comment on “Rovignetele se pot plăti şi la sediul ACR”

  1. Un exemplu de tampenie made in Romania . Ati fost curiosi sa cititi ce scrie pe chitanta rovignetei ? Scrie taxa la taxa adica este platita TVA la taxa de drum . Asta-i pentru rubrica "stiati ca " . Pun pariu ca foarte multi habar nu au de asta .

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia