O persoană a ajuns la spital în urma unui accident rutier produs la ieșirea din municipiul Botoșani spre Răchiți, duminică. În eveniment a fost implicat un singur autoturism.
Pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere dotată cu modul de descarcerare și o ambulanță aparținând Serviciului Județean de Ambulanță Botoșani.
Salvatorii au constatat că nu erau persoane încarcerate. Conducătorul auto, un bărbat de 55 de ani, a avut nevoie de ajutor medical. Acesta a fost preluat de echipajul SAJ și transportat la spital pentru îngrijiri de specialitate.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia