Un băiat din județul Botoșani a ajuns la spital, sâmbătă, după ce s-a înecat într-un iaz. Adolescentul de 17 ani a fost dus la Urgențe în stop cardio respirator după ce s-a înecat în iazul de la Guranda. Ștefan a mers la scăldat, dar la un moment dat nu a mai ieșit din apă.
Un echipaj TIM l-a preluat și l-a dus la spital, unde medicii fac tot posibilul pentru a-l ține în viață.
„Pacientul a raspuns manevrelor de resuscitare, acesta fiind transportat la CPU pediatrie pentru continuarea investigațiilor”, au precizat medicii.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia