La un pas de tragedie! Un băiat din Botoșani s-a înecat într-un iaz. A fost dus la spital

28 iunie 2026

Foto: Arhiva

Un băiat din județul Botoșani a ajuns la spital, sâmbătă, după ce s-a înecat într-un iaz. Adolescentul de 17 ani a fost dus la Urgențe în stop cardio respirator după ce s-a înecat în iazul de la Guranda. Ștefan a mers la scăldat, dar la un moment dat nu a mai ieșit din apă.

Un echipaj TIM l-a preluat și l-a dus la spital, unde medicii fac tot posibilul pentru a-l ține în viață.

„Pacientul a raspuns manevrelor de resuscitare, acesta fiind transportat la CPU pediatrie pentru continuarea investigațiilor”, au precizat medicii.

 

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia