Bebeluș din Botoșani, luat de elicopterul SMURD. Micuțul de 14 zile este în stare gravă!

27 august 2022

Un bebeluș din Botoșani a fost preluat, sâmbătă, de elicopterul SMURD pentru a fi dus în Capitală. Micuțul, de doar 14 zile, va fi dus la Spitalul Marie Curie din București, având insuficiență respiratorie.

Elicopterul SMURD a aterizat la terenul de la unitatea militară 01189 din municipiul Botoșani pentru a-l prelua pe bebeluș.

Pompierii Detașamentului Botoșani au intervenit pentru asigurarea măsurilor de prevenire a unei situații la aterizarea și decolarea elicopterului.

Bebeluș chinuit de mamă! O femeie din Botoșani își ținea copilul în condiții groaznice. Statul, obligat să preia băiețelul

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia