FC Botoșani a fost eliminată, marți, din Cupa României după ce a pierdut în optimi cu scorul de 2-0 (1-0) pe terenul formației Academica Clinceni. Patriche a deschis scorul în minutul 34, după o eroare a defensivei botoșănene. El a reluat în plasă o minge centrată cu capul de pe stânga, în urma unei lovituri libere. Ulterior, Nsiah a marcat în minutul 85, după o gafă uriașă a lui Holzmann, care a vrut să paseze la un coechipier, dar a trimis mingea la atacantul advers.

Meciul a fost unul dintre cele mai slabe din acest an făcute de echipa antrenată de Marius Croitoru.

Academica Clinceni: Santos – Achim, Chatziterzoglu, Patriche, Dobrescu – Șut, Cebotaru – Buziuc, Merloi, Dumitru – Vojtus. Antrenor: Ilie Poenaru.
Rezerve: Ureche, Popescu, Nsiah, Matei, R. Ion, B. Ilie, L. Buș

FC Botoșani: Hankic – Patache, Chindriș, Kolesovs, Holzmann – Rodriguez, Bautista – Askovski, Ebenhofer, Keyta – Andronic. Antrenor: Marius Croitoru.
Rezerve: Brînză, A. George, Florescu, Mendoza, Moescu, Ofosu, Pierce

One thought on “FC Botoșani, eliminată din Cupa României. Echipa lui Croitoru a pierdut rușinos la Clinceni