FC Botoşani- Dinamo II Bucureşti 2-1 (0-0)

sigla FC BotosaniFC Botoşani a învins, vineri după-amiază, pe Dinamo II Bucureşti cu scorul de 2-1 (0-0) într-o partidă disputată pe Stadionul Municipal, în etapa a XXI-a.

Dinu a deschis scorul pentru FC Botoşani în minutul 81, după o gafă a portarului bucureştean pena, care a ieşit greşit la o centrare.

În minutul 88, Vaşvari măreşte avantajul la 2-0, după un şut de la distanţă, însă în minutele de prelungiri dinamoviştii reduc din diferenţă prin Stănescu, care a transformat un penalty acorda pentru un fault în careu făcut de Acsinte.

Iată cele două formaţii:

FC Botoşani: A. Bordeanu – Patache, Poverlovici, C. Dinu (cpt.), Acsinte – D. Balan (63 M. Matei), Vaşvari, D. Todoran (74 Homneac), Vintilă (70 Stanciu)- Ghiceanu, Chişu. Rezerve au mai fost: Prisacă, Rudac, Lorincz, V. Bordeanu. Antrenor Costel Orac

Dinamo II Bucureşti: A. Pena – D. Stanca, M. Ioniţă, R. Crişan, Burnea – A. Bălan, A. Niţu, R. Stănescu, Scărlătescu – Lemac, V. Bucă. Rezerve: Ciucă – Cazacu, Topor, Desculţu, Mazarache. Antrenor Ion Marin