CF Brăila – FC Botoşani 2-1 (2-0)

CF Brăila a invins pe  FC Botoşani cu 2-1, în prima etapă a returului Ligii a doua. Partida s-a desfasurat duminica la Braila.

În primele 25 de secunde ale meciului, FC Botoşani primeşte primul gol, după un fault în careu făcut de Atudorei. Pălimaru a înscris, iar Atudorei a primit galben.

Al doilea gol a fost înscris în minutul 17, după o gafă a portarului Curileac, care a degajat într-un adversar. Câmpeanu, aflat la 18 metri de poartă, a preluat şi înscris în poarta goală.

Botosaniul a redus din diferenta in minutul 83 prin Ghiceanu,  care a profitat de o minge scăpată de Bucuroiu şi înscrie din unghi în poarta goală. A fost o centrare de pe stânga, Poverlovici a prelungit cu capul şi goalkeeperul Brăilei a scăpat mingea într-un duel aerian cu Ghiceanu.

CF Brăila: Bucuroiu – Bosoi (cpt.), Călin, L. Ivan, Ct. Vlaicu – Pânzaru, M. Voicu, Ostvos, Puşcaşu – A. Câmpeanu, Pălimaru
Rezerve: Budur – Dăniţă, Moise, Necoară, G. Pungă, G. Ion, Ndigwe
Antrenor: Viorel Ion

FC Botoşani: Curileac (cpt.) – D. Bălan, Cip. Dinu, Atudorei, Acsinte – Matiş, Todoran, Cip. Stanciu, V. Bordeanu – Chişu, Ghiceanu
Rezerve: A. Bordeanu – Poverlovici, Patache, M. Matei, Homneac, Rudac, De Souza.
Antrenor: Costel Orac