Guvernul va aloca judetului Botosani suma de 72 miliarde de lei pentru reabilitarea unor unitati de invatamint. Banii vor fi acordati din fondul pentru reabilitarea scolilor si vor fi repartizati in cadrul sedintei de Guvern din saptamina aceasta. Prefectul Cristian Roman spune ca suma solicitata de judet a fost mult mai mare, respectiv 83 de miliarde de lei. "Ni s-au repartizat cele 72 de miliarde de lei cu promisiunea ca, daca ne miscam bine, se vor da si ceilalti bani pina la sfirsitul anului. Am luat decizia impreuna cu inspectorul scolar general sa nu taiem nici un obiectiv de pe lista, ci sa reducem finantarea acestora", a mentionat prefectul de Botosani.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia