Autoritatea de Sanatate Publica renunta la 40 de angajati

1 octombrie 2006

Autoritatea de Sanatate Publica va renunta la 40 de angajati, incepind cu 1 octombrie. Masura are ca scop reorganizarea institutiei, numarul maxim de angajati pe care va trebui sa il aiba Autoritatea de Sanatate Publica incepind de la 1 octombrie este de 135, in conditiile in care in prezent structura de personal cuprinde 167 de posturi.A?Pentru ca personalul care va ramine fara ocupatie in cadrul ASP sa nu ramina pe drumuri, la nivelul judetului Botosani se vor infiinta 11 cabinete de medicina scolara, in care vor lucra 18 asistenti
redistribuiti in urma restructurarii institutiei. Alti 18 vor pleca in spitalele din judet, unde vor ocupa functii de operatori de calcul, asistenti de laborator sau asistenti de supraveghere a infectiilor intraspitalicesti. Noua organigrama a Autoritatii de Sanatate Publica va intra in vigoare de la 1 octombrie. In actuala forma, in statul de functii al fostei Directii de Sanatate Publica se regasesc 16 posturi vacante de medici specialisti si unul de farmacist care vor lucra in cadrul
compartimentelor nou infiintate.

Alte stiri

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia