VIDEO Teribilism la volan! Un tânăr din Botoșani s-a dat în spectacol în trafic chiar sub ochii polițiștilor

29 iunie 2026

Un tânăr de 20 de ani, din  județul Botoșani, a încălcat mai multe reguli de circulație, chiar în fața polițiștilor. S-a întâmplat duminică, pe DN 29 D, în localitatea Silișcani.

Polițiștii au surprins un autoturism, condus de un tânăr, de 20 de ani, în timp ce a încălcat mai multe reguli de circulație chiar în timp ce se deplasa în fața autospecialei.

Acesta s-a deplasat cu 123 de km/h, a efectuat manevra de depășire încălcând marcajul longitudinal continuu, a condus pe contrasens și nu a purtat centura de siguranță.

Pentru abaterile săvârșite a fost sancționat contravențional cu amendă de peste 6.000, iar exercitarea dreptului de a conduce i-a fost suspendat pentru 240 de zile, fără drept de circulație.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia