Un consilier județean din Botoșani și-a pierdut mandatul. Este vorba de Cristian Nistor, care a demisionat din funcție după ce a preluat funcția de administrator public al județului, funcție incompatibilă cu calitatea de consilier județean.
Plenul CJ, întrunit, joi, în ședință ordinară, „a constatat încetarea de drept a mandatului de consilier judeţean al domnului Nistor Constantin-Cristian, ca urmare a demisiei acestuia”.
Nistor a fost ales pe listele PSD, astfel încât următorul consilier județean va fi Cătălin Olaru, care se află pe lista de candidați ai PSD pentru CJ.
.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia