O mamă și-a înfometat copiii de doi și cinci ani. Femeia a fost reținută

24 iunie 2026

O femeie din Galați, care şi-a lăsat cei trei copiii să moară de foame, în timp ce era cu ei în casă avea discernămât, iar polițiștii au reținut-o. Medicii spitalului de psihiatrie care au tratat-o pe tânără după ce unul dintre gemenii ei în vârstă de doi ani a murit au constatat că avea discernământ.

Femeia de 22 de ani a fost găsită într-un apartament din Galaţi, alături de doi copii de 2 şi 5 ani, în agonie din cauza malnutriţiei şi cu un băieţel de doi ani, mort. Acum, copiii sunt îngrijiți și consiliați psihologic, după care se va decide dacă vor merge în familia extinsă a mamei lor.

Medicii psihiatri au descoperit că femeia știa exact ce face în momentul în care își ținea copiii fără mâncare. Din păcate, unul a murit.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia