FOTO Accident în Botoșani! Un tânăr de 25 de ani a ajuns la spital

15 iunie 2026

Un bărbat, în vârstă de 25 de ani, a ajuns la spital în urma unui accident rutier produs, luni, pe un drum din localitatea Nicșeni. Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Botoșani, în eveniment au fost implicate două autoturisme.

La caz s-au deplasat, în cel mai scurt timp, pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere dotată cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD.

Ajunși la locul intervenției, salvatorii au constatat că nu erau persoane încarcerate. Unul dintre conducătorii auto a avut nevoie de ajutor medical. Acesta a fost preluat de echipajul SMURD și transportat la spital pentru îngrijiri de specialitate.

Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire a incendiilor.

 

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia