Un tânăr din Botoșani, prins cu droguri, trimis la pușcărie

21 mai 2026

Un tânăr din Botoșani, prins cu droguri, a fost trimis la pușcărie. Miercuri, 20 mai 2026, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Botoșani au identificat un tânăr, de 29 de ani, din municipiul Botoșani, pe numele căruia era emis de către instanța de judecată un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.

Acesta a fost condamnat la 3 ani și 2 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de deținerea de droguri de risc, pentru consum propriu.

Tânărul a fost depistat în municipiul Botoșani, fiind preluat și ulterior escortat către Penitenciarul Botoșani, în vederea executării pedepsei închisorii.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia