Starea proastă a unui drum județean din Botoșani îi nemulțumește pe șoferi. Este vorba de drumul județean DJ 208H, care face legătura între Botoșani și Corni și care arată acum ca după război.
Șoferii care fac zilnic acest drum susține că nu mai pot ocoli gropile, din cauza numărului mare al acestora. Ei spun că starea tehnică a mașinilor lor suferă de la o zi la alta, iar autoritățile nu fac nimic, deși vremea s-a încălzit.
„Nu mai știm ce să facem. E un infern să circuli între Botoșani și Corni. Nu te mai poți feri de gropi”, ne-a scris un cititor BotosaniNews.
Oamenii cer autorităților județene, respectiv Consiliului Județean și Direcției Județene de Drumuri și Poduri pentru a interveni în cel mai scurt timp pentru a îmbunătăți condițiile de circulație pe acest drum județean.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia
Domnul Iftime, președintele CJ, ne tot agasează cu idei care din care mai năstrușnice despre dezvoltarea județului, dar nu este în stare să asigure drumuri bune pentru ca circulația mărfurilor și a oamenilor să fie acceptabilă. Multe dintre drumurile județene au o stare deplorabilă. Este adevărat că intrările în județ dinspre Dumbrăveni sau Stânca aparțin CNAIR, dar dacă este atât de penetrant ca președinte al județului nostru și preocupat de îmbunătățirea căilor de circulație, de ce nu se ocupă direct, de ce nu antamează discuții cu administratorul drumurilor naționale pentru a le ameliora. In schimb, se ocupă de parcurile fotovoltaice, fiind direct interesat pentru firmele sale.