![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2023/10/accident-politie-orice-stiri.jpg?resize=300%2C188&ssl=1)
Un șofer din Botoșani a dat cu mașina peste un pieton care traversa neregulamentar. Accidentul a avut loc duminică, în localitatea suceveană Dumbrăveni. Un tânăr de 20 de ani, din Dumbrăveni, s-a angajat neregulamentar în traversarea străzii (DN 29) prin loc nepermis și nemarcat, moment în care a fost acroșat de autoturismul VW Golf, condus de botoșăneanul de 35 ani.
În urma accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală ușoară a a pietonului care a fost transportat la U..P.U. Suceava, unde, în urma investigațiilor a fost dignosticat ”tcc, hematom frontal usor”.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii fac cercetări pentru vătămare corporală din culpă.