FC Botoșani, victorie în prelungiri cu Dinamo. Cum arată clasamentul în urma acestei performanțe

FC Botoșani a învins, marți seară, cu scorul de 2-1 (1-1) pe Dinamo București, într-un meci contând pentru etapa a șasea a play-out-ului Superligii. Echipa lui Bogdan Andone a obținut victoria în prelungirile partidei.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 13 prin Moura, care a înscris în propria-i poartă. În minutul 24, Dinamo primește un penalty, după un contact în careu între Țigănașu și Patriche, însă Abdallah a ratat.

Dinamoviștii egalează totuși în minutul 3 al primei reprize prin Selmani. Golul Botoșaniului a fost adus de Mailat, în minutul 90+1, care a înscris cu capul, după o centrare perfectă.

În minutul 45+8 al primei părți a jocului, Abdallah primește cartonaș galben după un atac urât asupra lui Benzar.

FC Botoșani: Ducan – Benzar, Sadiku, Miron, Țigănașu – G. David, Dican, Ferreira – E. Florescu, Enzo Lopez, Ofosu. Rezerve: Kukic, Petro, Șeroni, Gligor, Mouaddib, Mailat, L. Fulop, Adams, Kaprof, Margiotta, I. Filip. Antr: Bogdan Andone

Dinamo: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Moura, Milanov, Gnahore, Pavicic, Bordușanu – Selmani, Abdallah. Rezerve: Railean, R. Grigore, C. Costin, N. Roșu, Iglesias, Gregorio, Ilic, Politic, P. Neagu, A. Bani, D. Irimia, Amzăr Antr: Zeljko Kopic

Arbitru: George Găman