Victorie importantă obținută de FC Botoșani! A învins Poli Iași în derby-ul Moldovei

FC Botoșani a reușit să învingă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1,  pe Poli Iași, într-un meci contând pentru etapa a doua din play-out.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 26 prin Roman. FC Botoșani restabilește egalitatea în minutul 62 prin Dican, iar în minutul 75  echipa lui Bogdan Andone trece în avantaj după golul marcat de Enzo Lopez.

Scor final: FC Botoșani- Poli Iași 2-1

FC Botoșani: Ducan – R. Benzar, A. Miron, Sadiku, Țigănașu – G. David, I. Filip, Dican – Florescu, Enzo Lopez, Ofosu. Antr. Bogdan Andone.

Poli Iași: Lung – Martac, F. Ilie, Samayoa, Ștefanovici – A. Roman, Bordeianu, Marchioni – Bettaieb, S. Buș, Allanzinho. Antr. Leo Grozavu