FC Botoșani mai face un pas spre Liga a doua! Echipa lui Andone, umilită în primul meci din play-out

FC Botoșani mai face un pas spre Liga a doua, după ce a pierdut primul meci din play-out. Echipa lui Bogdan Androne a pierdut cu 3-0 (1-0) pe terenul formației U Cluj.

Nistor a deschis scorul în minutul 15, după un penalty acordat ușor de centralul Andrei Moroiță, iar în minutul 75 Roguljic majorează avantajul după un contraatac rapid. Tot Roguljic  înscrie în minutul 90 +7 al treilea gol. Clujenii au mai avut un gol anulat în minutele de prelungiri pentru un off-side.

Etapa viitoare, Botoșaniul va juca acasă cu Poli Iași.