Un nou eşec! FC Botoşani, înfângere pe terenul liderului FCSB. Vezi clasamentul după acest joc!

FC Botoşani a suferit, duminică seară, o nouă înfrângere pe terenul liderului Superligii, FCSB, în etapa a 27-a competiţiei. Echipa lui Bogdan Andone a pierdut cu 3-2 (1-0) partida de pe Arena Naţională.

Florinel Coman a marcat în minutele 6 şi 76, iar Dawa în minutul 71 pentru FCSB, în timp ce Margiotta a înscris pentru 1-1, în minutul 48,  iar Ofosu a redus din diferenţă în minutul 90+3.

Fundaşul Nana Antwi de la FCSB a fost eliminat pentru fault din postura de ultim apărător, în minutul 18. Ulterior, atacantul Kaprof de la FC Botoșani a fost eliminat în minutul 56 pentru al doilea galben după un fault la Coman.

De asemenea, Darius Olaru a luat şi el roşu în ultimul minut al jocului pentru un fault dur la Mouaddib.

FCSB: Târnovanu – Antwi, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Șut, Olaru – Băluță, Oct. Popescu, Coman. Rezerve: Vlad, Panțîru, Miculescu, Pandele, Luis Phelipe, Ov. Popescu, Alhassan, Radaslavescu. Antrenor: Elias Charalambous

FC Botoșani: Ducan – Dimitrov, Sadiku, Celea, Țigănașu – Filip, Dican, David – Florescu, E. Lopez, Kaprof. Rezerve: Ureche, Miron, Benzar, Șeroni, Petro, Adams, B Crețu, Ofosu, Mouaddib, Fulpă, Margiotta, Mitrov. Antrenor: Bogdan Andone