FC Botoșani se împiedică din nou în Superligă. A făcut egal acasă cu Universitatea Craiova

FC Botoșani s-a împiedicat din nou, duminică, în campionat. Echipa lui Bogdan Andone a terminat la egalitate, 2-2 (2-0), cu Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a 26-a a Superligii. Argentinianul Kaprof a marcat primele sale două goluri pentru FC Botoșani, în minutele 17 și 41, iar Mitriță a redus din diferență în minutul 53. Koljic a egalat în prelungiri, în minutul 90+5, după o serie de bâlbe ale apărătorilor botoșăneni.

FC Botoșani: Ureche – Benzar, Sadiku, Miron, Țigănașu – Florescu, Dican, I.Filip – David, Lopez, Kaprof. Rezerve: Ducan, Friday, Șeroni, Mitrov, Celea, Mouaddib, Petro, Aldair, Fulop, Mitrov, Margiotta, Ofosu, Dimitrov. Antr. Bogdan Andone

CSU Craiova: Lazar – Căpățână, Zajkov, Screciu, Bancu – A. Crețu, Mateiu, Houri – Baiaram, A. Ivan, A. Mitriță. Rezerve: L. Popescu, Vlădoiu, Soiri, Maldonado, Badelj, Ndong, Kozulj, Mekvabishvili, Danciu, Câmpanu, Koljic, Markovic.Antr. Ivaylo Petev