Victorie imensă pentru FC Botoșani! A învins Poli Iași în derby-ul Moldovei. Botoșaniul părăsește ultima poziție

FC Botoșani a învins, vineri, pe Poli Iași, cu scorul de 2-1 (0-1) într-un meci contând pentru etapa a 24 a Superligii. Ieșenii au deschis scorul în minutul 29 prin Saghiri, însă echipa lui Bogdan Andone a reușit să întoarcă rezultatul.

Mai întâi, Lopez a egalat în minutul 52, iar în primul minut de prelungiri Mouaddib a adus victoria formației din Botoșani.

Victoria, care vine după un meci slab, permite echipei din Botoșani să părăsească pentru prima dată după 15 etape ultima poziție. Vezi clasamentul de mai jos!

Echipele de start:

FC Botoșani: Ducan – R. Benzar, Dican, Miron, Țigănașu – I. FIlip, Dican, David – Adams, Fulop, Florescu. Rezerve: Ureche, Petro, Șeroni, Mouaddib, Creț, Cioiu, Dragu, Ilicic, Celea, Mitrov, Lopez, Caputa Ferreira. Antr. Bogdan Andone

Poli Iași: Ailenei – Todoroski, Bouhenna, Samayoa, Ispas – Saghiri, Bordeianu, Jatoba – L. Mihai, Bettaieb, A. Gheorghiță. Rezerve: Niga, Stefanovici, Katanec, F. Ilie, Martac, Farcaș, Hrib, S. Buș, R. Ion, Harrison, Oliveira Mota. Antr. Leo Grozavu

Arbitru: Sorin Vădana