Meci amical între FC Botoșani și Oțelul Galați, pe Stadionul Municipal din Botoșani. Partida, încheiată la egalitate

FC Botoșani și Oțelul Galați au susținut duminică, pe Stadionul Municipal din Botoșani, un meci oficial, cu o săptămână înainte de reluarea campionatului. Partida dintre cele formații din Superligă s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 9, prin Ilicic, iar Maciel a egalat pentru Oțelul în minutul 13.

Botoșaniul a revenit sâmbătă din cantonamentul pe care l-a efectuat la București, în timp ce formația pregătită de Dorinel Munteanu a făcut un cantonament la Vatra Dornei.

În primul meci oficial din acest sezon, FC Botoșani va întâlni pe 21 ianuarie, pe teren proprui, pe CFR Cluj.