FC Botoșani, învinsă pentru a 10-a oară în Superligă. S-a făcut, din nou, de rușine la Craiova

FC Botoșani rămâne cea mai slabă echipă din Superligă, fără nicio victorie în această ediție de campionat. Echipa antrenată de Mihai Ciobanu a suferit a 10-a înfrângere din Superligă, după un 2-0 (1-0) suferită pe terenul formației FC U Craiova 1948, în etapa a 19-a.

Pentru olteni a deschis scorul Lacroix în minutul 20, iar Bauza a majorat avantajul în minutul 76, după un meci în care gruparea botoșăneană s-a făcut din nou de rușine.

FCU Craiova: Gurău – Negru, Compagnucci, Lacroix, Padula – Achim, Van Durmen – Baeten, Bauza, Blidar – Chițu Rezerve: Mogoșanu, Buta, Al. Pop, J. Ibrahim, Dr. Albu, Henriques, Sidibe, Ilie, Blănuță Antrenor: Giovanni Costantino

FC Botoșani: Ducan – Benzar, Mutombo, Pius, Dragu – David, Dican, Florescu – N’Goma, Drole, Adams Rezerve: Ureche, Șeroni, Dragomir, Sadkiu, Cioiu, Casap, Petro, Olinga, Pinson Antrenor: Andrei Patache