FC Botoșani a fost învinsă, miercuri seară, în Cupa României. U Cluj a făcut scor pe municipal

foto. Sport Pictures

FC Botoșani a fost învinsă, miercuri seară, cu scorul de 4-0 (2-0), pe Stadionul Municipal din Botoşani, de U Cluj în ultimul meci din grupele Cupei României.

În minutul 5, Ianis Stoica deschide scorul pentru U Cluj. Oaspeții obțin un penalty în minutul 35 pe care îl transformă Elvis Manu. Ianis Stoica reușește dubla în minutul 61 și mărește avantajul pentru U Cluj iar în minutul 78 Marco Fossati marchează al patrulea gol pentru U Cluj.

Scor final FC Botoșani -U Cluj 0-4

FC Botoşani este ultima în Grupa B, cu 0 puncte şi nu mai are şanse de calificare mai departe

Echipe de start:

• FC Botoşani: Ureche – Petro, Sadiku, Şeroni, Casap – Creţ, Dragu, Olinga – Tweh, Cioiu, Dragomir
  • U Cluj: Gorcea – Peteleu, Masoero, Piţian, Vătăjelu – Simion, Fossati – V.Gheorghe, Silaghi, I.Stoica – Manu