FC Botoșani și FC Voluntari au remizat, duminică. Meci cu șase goluri și un penalty ratat

FC Botoșani a făcut, duminică, un nou egal, 3-3 (2-1), pe teren propriu, cu FC Voluntari. în etapa 16 a Superligii. Oaspeții au deschis scorul în minutul 6. prin Doru Andrei iar FC Botoșani egalează în mintul 38 prin Victor Dican. În minutul 42, Gabriel David duce echipa în avantaj, marcând al doilea gol pentru FC Botoșani.

FC Voluntari egalează în minutul 46 prin Popescu, iar în minutul 59 oaspeții marchează din penalty prin Vadim Rață. FC Botoșani înscrie al treilea gol în minutul 71 prin Florescu. FC Voluntari a mai beneficiat de un penalty în mintul 90+7 ratat însă de Vadim Rață. Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat prin cartonaș roșu.

Scor final FC Botoșani-FC Voluntari 3-3

Echipele de start

FC Botoșani: Ducan – Benzar, Pius, Șeroni, Dragu – Petro, Dican, Florescu – Olinga, Ilicic, Cărăușu
FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, Matricardi, Armaș, Aliji – Crepulja – Boboc, Popescu, Rață, Andrei – Nemec