Antrenorul Dan Alexa și-a anunțat demisia de la FC Botoșani

Antrenorul FC Botoșani, Dan Alexa, și-a anunțat demisia de la echipă. El a luat această decizie, joi, în urma înfrângerii rușinoase pe care FC Botoșani a obținut-o în fața echipei CSM Alexandria, potrivit gsp.ro.

De echipă se vor ocupa Andrei Patache și Daniel Schiopu, momentan.Alexa și Iftime se întâlniseră imediat după meciul de campionat pierdut cu U Cluj, scor 0-3. Cei doi au stabilit atunci să continue colaborarea, însă, doar 3 zile mai târziu, antrenorul a decis să plece, potrivit sursei citată.

FC Botoșani a fost învinsă, joi, de CSM Alexandria în duelul din a doua etapă a grupei B din Cupa României. Echipa lui Dan Alexa a deschis scorul prin Șeroni, în minutul 21, care a înscris din penalty.

Gâdea egalează pentru Alexandria în minutul 49 iar în minutul 90+3, gazdele marchează al doilea gol prin Sârbu.

Scor final: CSM Alexandria-FC Botoșani 2-1