A trecut pe lângă moarte! Un botoșănean a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină

25 octombrie 2023

Un botoșănean a ajuns la spital după ce a fost lovit de o mașină. Accidentul s-a produs luni seară, în județul Bistrița Năsăud.

Evenimentul rutier a avut loc  pe drumul județean 173C, între localitățile Buduș și Șieu.  Un bărbat de 56 de ani, din județul Botoșani a fost acroșat de un autoturism, condus de un bărbat de 41 de ani, din Ruștior.

În urma acidentului, bărbatul de 56 de ani a fost rănit și transportat la spital pentru îngrijiri medicale, în stare de conștiență. Botoșăneanul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 1,01 mg/l alcool pur în aerul expirat. Șoferul nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Polițiștii bistrițeni au demarat o anchetă în acest caz.

FOTO Un botoșănean și-a cumpărat o mașină care întoarce toate privirile. Și cei de la RAR au fost impresionați!

 

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia