Peste 100 de elevi din Botoşani, premiaţi la ,,Gala Olimpicilor în Educație’’. Iată lista premianţilor!

Peste 100 de elevi din judeţul Botoşani fost premiaţi la ,,Gala Olimpicilor în Educație’’, care s-a desfăşurat, vineri, la Hotel Raspsodia. Evenimentul a fost organizat de Inspectoratul Școlar Județean Botoșani, în parteneriat cu mediul de afaceri din Botoșani.

În cadrul evenimentului au fost premiați, alături de elevi, și cadrele didactice care au obținut premii la olimpiadele naționale și internaționale, anul școlar 2022-2023.

La eveniment au participat şi oamenii de afaceri Gheorghe Ciubotaru şi Valeriu Iftime, care au fost şi susţinători financiari ai evenimentului.

Iată lista olimpicilor premiaţi!

 

Nr. crt. Numele și prenumele Unitatea de învățământ Olimpiada/ concursul național/internațional PREMIUL OBȚINUT
1. MALANCA DANIEL COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOȘANI OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI MEDALIE DE AUR – ETAPA INTERNAȚIONALĂ
2. NICULĂESA CASIAN ANDREI COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ ,,ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI” MEDALIE DE BRONZ – ETAPA INTERNAȚIONALĂ
3. NEGRU ALEXIA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARGUMENTARE, DEZBATERE ȘI GÂNDIRE CRITICĂ „TINERII DEZBAT” MENȚIUNE – calificat în lotul internațional
4. SINESCU RAREȘ COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARGUMENTARE, DEZBATERE ȘI GÂNDIRE CRITICĂ „TINERII DEZBAT” MENȚIUNE – calificat în lotul internațional
5. COTRUȚĂ I.E. VLADIMIR COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ, CLASELE VII-XII PREMIUL I
6. MANDACHE RAREȘ – IONUȚ COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA DE ISTORIE PREMIUL I
7. BAȘAGĂ V. ANDREI VLAD COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI

 

 

 

OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII PREMIUL I
8. MACOVEI MARIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ PREMIUL II
9. MUNTEANU G. TIMOTEI COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII PREMIUL III
10. CIURCIUN A.V. EMANUEL-STELIAN COLEGIUL ECONOMIC “OCTAV ONICESCU” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ECONOMIC, ADMINISTRATIV, COMERȚ PREMIUL III
11. ZGÎMBĂU TUDOR COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA DE INOVARE ȘI CREAȚIE DIGITALĂ – APLICAȚII WEB PREMIUL I
12. ROTĂRESCU IOAN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL I
13. APROTOSOAEI DARIA TEODORA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR,CLASELE XI-XII PREMIUL I
14. COLIPCĂ MIHAELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR,CLASELE XI-XII PREMIUL I
15. IVANOV VLADIMIR LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA RUSĂ MATERNĂ PREMIUL I
16. GRUMEZA TEODORA ȘTEFANIA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL II
17. TUDOSE ȘTEFANIA SORINA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “SF.GHEORGHE” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR,CLASELE XI-XII PREMIUL II
18. ANDRONIC SARA CRISTIANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL III
19. ILAȘ VICTOR MARIAN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI

 

OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL III
20. ȘOBACHI GABRIEL LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL III
21. CAZACIUC NECTARIE LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL III
22. COTRUȚĂ MATIAS ALEXANDRU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ, CLASELE III-VIII PREMIUL III
23. CONDRATOVA ANNA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALA DE LIMBA RUSĂ MATERNĂ PREMIUL III
24. VASILCIUC RALUCA EMIMA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE NEOGREACĂ PREMIUL III
25. PRISĂCĂREANU FABIAN MARIAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA  NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
26. TOADER DIMITRIE LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
27. AVĂDANOAIE CLAUDIU – IULIAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
28. RĂUTU ADRIAN – GABRIEL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
29. ALECSOAEI ALEXANDRU-VASILE LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
30. BRAȘOVEANU ALBERTO LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI

 

OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
31. SEBINSCHI ALEXANDRU

 

 

 

 

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
32 CĂRĂUȘU IULIAN-CODRIN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
33 ANDRIOAIA COSMIN-ȘTEFAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
34 FRUMUZ MIHNEA-GABRIEL LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
35 MIHALCEA RADU-ANDREI LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
36 CIOBÎCĂ MIHAI-MARIUS LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
37 HUȚU FLORENTINA GEORGIANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
38 APETRĂRIȚEI DENISA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
39 CIORNEI ADELINA DARIA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
40 BULGARIU IULIANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
41 CĂLIN GEORGIANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
42 VIȚĂLARU NICOLETA

 

 

 

 

LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA  NAȚIONALĂ CORALĂ PREMIUL III
43 AGHINIȚEI ROXANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ CORALĂ PREMIUL III
44 OLTEANU ANEMONA IOANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
45 POLIEC MĂDĂLINA IOANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
46 CAZACU DIANA FELICIA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
47 HUȚANU ANDREEA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
48 TATAR BIANCA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
49 COJOCARU DENISA IULIA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
50 LAZĂR CLAUDIA GABRIELA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
51 CÎMPANU DENISA NICOLETA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
52 GAFENCU LIVIA DUMITRIȚA

 

 

 

 

LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
53 BUTNARIUC ANASTASIA MARIA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
54 AURSULESEI ELENA ANDREEA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
55 MITROFAN PAULA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
56 BARNEA MARINA ADRIANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
57 VACARIU IASMINA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
58 IFTIME ELENA DENISA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
59 PREPELIȚĂ ROXANA NARCISA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
60 IOSUB DARIA GEORGIANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
61 COȚOFREA VALENTINA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
62 PODOVEI DENISA GABRIELA

 

 

 

 

LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
63 CIOBANU ANDREIA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
64 MUSTEAȚĂ GEANINA ANDREEA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
65 BAIDA MARIA DIANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
66 DĂRĂBĂNEANU DENISA SCOALA GIMNAZIALA NR.1 AVRAMENI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
67 ZAHARIA NARCISA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
68 BUTNARIU DIANA ELENA SCOALA GIMNAZIALA NR. 13 BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
69 PRELIPCEANU MARIA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
70 MATEI MIRUNA ELENA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
71 CHIORESCU BEATRICE GABRIELA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA”

BOTOSANI

 

 

 

 

OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
72 ACRIȘOR ALEXANDRA MARIA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
73 CANANĂU ANDRA BEATRICE LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
74 UNGUREANU ALEXANDRA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
75 MIRONESCU ANDREEA ELENA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
76 IFTIME ALEXANDRA GEORGIANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
77 FILIP MARIA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
78 BĂLĂUCĂ MARIA CRISTINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI MEDALIE DE BRONZ – ETAPA INTERNAȚIONALĂ
79 CIMPOEȘU – HAISUC GABRIEL COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI MEDALIE DE AUR – ETAPA INTERNAȚIONALĂ
80 DONISĂ GABRIELA COLEGIUL ECONOMIC “OCTAV ONICESCU” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ECONOMIC, ADMINISTRATIV, COMERȚ PREMIUL III
81 FUNDUIANU ANA MARIA

 

 

 

 

COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII PREMIUL III
82 GUCEANU CONSTANTIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI, OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI MEDALIE DE AUR – ETAPA INTERNAȚIONALĂ,MEDALIE DE BRONZ – ETAPA INTERNAȚIONALĂ
83 HĂILĂ CARMEN IRINA

 

 

 

 

COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ PREMIUL II
84 HUȚANU LIVIU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE ȘTIINȚE PENTRU JUNIORI MEDALIE DE BRONZ – ETAPA INTERNAȚIONALĂ
85 ILINCARIU OANA-CRISTINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA DE INOVARE ȘI CREAȚIE DIGITALĂ – APLICAȚII WEB PREMIUL I
86 LAZĂR DAN CONSTANTIN COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII PREMIUL I
87 MANGÎR GABRIELA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ, CLASELE VII-XII PREMIUL I
88 MĂNIGA VASILE COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII PREMIUL I
89 MITELU CĂTĂLINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI MEDALIE DE AUR – ETAPA INTERNAȚIONALĂ
90  IURIEȚ OVIDIU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA DE ISTORIE PREMIUL I
91 PINTILEI AURELIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI

 

OLIMPIADA INTERDISCIPLINARĂ ȘTIINȚELE PĂMÂNTULUI MEDALIE DE AUR – ETAPA INTERNAȚIONALĂ
92 RADEȘ MARICICA COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII PREMIUL I
93 ROBCIUC EMIL COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI

 

 

OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII PREMIUL I
94 TANASĂ ANA GABRIELA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARGUMENTARE, DEZBATERE ȘI GÂNDIRE CRITICĂ „TINERII DEZBAT” MENȚIUNE – calificat în lotul internațional
95 VALINCIUC CORINA COLEGIUL ECONOMIC “OCTAV ONICESCU” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ECONOMIC, ADMINISTRATIV, COMERȚ PREMIUL III
96 ȘTIR IOAN COLEGIUL TEHNIC “GHEORGHE ASACHI” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ – DOMENIUL ELECTRONICĂ, AUTOMATIZĂRI, TELECOMUNICAȚII PREMIUL I
97 PALADE LAURENȚIU LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NATIONALA CORALA PREMIUL III
98 FRUMUZ CRISTIAN – IOAN LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI OLIMPIADA  NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR PREMIUL II
99 COCA DORICA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ A ELENISMULUI PREMIUL AL III-LEA
100 IONUȚ MANTA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL I
101 STRUGARIU ADINA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR,CLASELE XI-XII PREMIUL I
102 IHOROV ANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA RUSĂ MATERNĂ PREMIUL I
103 CĂTĂLINA ȘOBACHI LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL II
104 ȘCARLII IOANA SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX “SF.GHEORGHE” BOTOSANI

 

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE ARTE VIZUALE, ARHITECTURĂ ȘI ISTORIA ARTELOR,CLASELE XI-XII PREMIUL II
105  DUMBRĂVANUALINA NICOLETA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL III
106 MARIUS HAVÎRNEANU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII

 

 

PREMIUL III
107 GIGEL ȘOBACHI LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL III
108 MIRELA FRÂNGU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA DE INTERPRETARE VOCALĂ,INSTRUMENTALĂ ȘI STUDII TEORETICE MUZICALE, CLASELE IX-XII PREMIUL III
109 TABARCEA PETRU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ, CLASELE III-VIII PREMIUL III
110 IHOROV ANA LICEUL PEDAGOGIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALA DE LIMBA RUSĂ MATERNĂ PREMIUL III
111 PURICE ALINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI OLIMPIADA NAȚIONALĂ INTERDISCIPLINARĂ „CULTURĂ ȘI SPIRITUALITATEROMÂNEASCĂ” PREMIUL II

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *