![](https://i0.wp.com/www.botosaninews.ro/wp-content/uploads/2020/11/calendar-stiri-botosani.jpg?resize=300%2C179&ssl=1)
Bugetarii care lucrează în sistemul de stat vor mai avea anul acesta încă patru zile libere de la stat. Următoarea minivacanţă din România este de 1 Decembrie.
Românii au liber de la stat încă de pe 30 noiembrie, atunci când este celebrat Sfântul Andrei, într-o zi de joi.
Pentru angajaţii români se va lega ziua de 30 noiembrie, joi, cu sâmbătă şi duminică, apoi cu ziua de vineri, cea de 1 Decembrie. Astfel, românii vor avea ultima mini-vacanţă din acest an, de patru zile.
Stații GPL și alte imobile din Botoșani puse sub sechestru de procurori. Vezi motivul!