FC Botoșani, învinsă din nou în Superligă. Nu are nicio victorie în noul sezon

FC Botoșani a suferit, sâmbătă seară, un nou eșec în Superligă. Echipa condusă de pe bancă de Andrei Patache și Mihai Ciobanu a fost învinsă cu scorul de 3-1 (2-0) de CFR Cluj. Meciul s-a disputat pe terenul clujenilor și a contat pentru etapa a șaptea a campionatului.

Pentru clujeni au înscris Otele în minutele 21 și 36, dar și Tachtsidis, în minutul 62 din penalty. Pentru botoșăneni a marcat Florescu în minutul 65.

FC Botoșani nu are nicio victorie în această nouă ediție de campionat și împarte ultimul loc al clasamentului cu Poli Iași.

Echipele de start:

FR Cluj: R. Sava – Mogoș, Kreisc, Ajeti, Camora – Avounou, Tachtsidis, Muhar – C. Deac, Bîrligea, Otele. Au mai jucat: Cr. Manea, Morgan, Cvek, Krasniqi, Betancor. Antr. Andrea Mandorlini

FC Botoșani: Ducan – Mutombo, Dican, Pius – Friday, Ed. Florescu, Zabou, Țigănașu – Pinson, Camara, Cărăușu. Au mai jucat::  Drole, E. David, Mouaddib, Cioiu, Olinga, Antr. Andrei Patache