FC Botoșani, evoluție rușinoasă în Superligă. A pierdut acasă cu FC Universitatea Craiova 1948

FC Botoșani, antrenată de Marius Croitoru, a avut o nouă evoluție rușinoasă în Superligă. Echipa botoșăneană a pierdut cu 1-0 (1-0) partida de pe teren propriu contra formației FC Universitatea Craiova 1948, în etapa a patra a campionatului.

Singurul gol al partidei s-a marcat de Bauza, în minutul al 14 de prelungiri al primei reprize, care a fost întreruptă peste 10 minute pentru verificarea unui potențial penalty pentru Botoșani.

Până acum, FC Botoșani a pierdut în prima etapă la FC Voluntari (2-1), a făcut egal acasă cu Petrolul Ploiești (1-1) și egal în deplasare cu Rapid pe Giulești (2-2).

FC Botoșani: Ducan – Mutombo, Dican, Șeroni, J. Pius – Cioiu, Ed. Florescu, Olinga – Cărăușu, M. Roman II, Pinson. Au mai jucat: Țigășanu, G. David, Dragu, Zabou, S. Camara. Antr.: Marius Croitoru

FCU Craiova: R. Popa – Compagnucci, Henriques, Paramatti, Van Durmen – Asamoah, V. Achim – Sidibe, Bauza, Bahassa – A. Chițu. Au mai jucat: Padula, Al. Albu, Baeten, Blănuță și Pop. Antr.: Nicolae Dică