FC Botoșani, învinsă din nou în Superligă. Echipa lui Stoican a pierdut la Voluntari

FC Botoșani a suferit o nouă înfrângere în Superligă. Echipa lui Flavius Stoican a fost învinsă cu 2-0 (1-0) de FC Voluntari, pe Stadionul Anghel Iordănescu, în etapa a opta a primei ligi. Primul gol al meciului a fost marcat de Sigurjonsson în minutul 23, iar golul al doilea a fost înscris de Ricardinho, în minutul 93, după o gafă de proporții a lui Ducan.

Echipele de start:

FC Voluntari: J. Fernandez – Ricardinho, Paz, Armaș – Lopes, Sigurjonsson, Voican, Aliji – Rață, Nemec, Damașcan. Au mai jucat: Tavares, Merloi, Meleke, Răduț, I. Munteanu. Antr. Liviu Ciobotariu

FC Botoșani: Ducan – Petro, Kupa, Pius, Țigănașu – Ivanov, Dican, Ed. Florescu – Pinson, M. Roman II, Mailat. Au mai jucat: Cioiu, A. Burlacu, Cărăușu, Camara, Dragu. Antr. Flavius Stoican