FOTO Doi botoșăneni, care au aruncat gunoaiele lângă containere, sancționați de polițiștii locali. „Taxăm botoșănenii care au lipsit de la orele de educație civică”

23 aprilie 2023

Polițiștii locali îi sancționează pe botoșănenii prinși că aruncă gunoiul pe unde apucă, sfidând orice normă de bun simț.

Așa s-a întâmplat și cu doi botoșăneni de pe strada Ion Pillat, din municipiul Botoșani, care au aruncat gunoiul în spațiile special amenajate, doar că "nu prea au nimerit" containerele.

Apreciem botoșănenii care contribuie la bunăstarea orașului nostru, care își respectă vecinii și mai ales pe ei înșiși! În egală măsură, taxăm botoșănenii care au lipsit de la orele de educație civică! Ne străduim în permanență ca, prin serviciile colegilor noștri de la Urban Serv, să păstrăm orașul curat! Dar uneori, aceste eforturi nu sunt de ajuns pentru că unii contribuabili nu au învățat cum să se comporte în societate”, a precizat primarul Cosmin Andrei.

Alte stiri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia