FC Botoșani, învinsă din nou în Superligă. A pierdut acasă cu Rapid

FC Botoșani a fost învinsă din nou, miercuri, în Superligă. Echipa lui Flavius Stoican a pierdut cu scorul de 2-1 (1-0) partida cu Rapid București, din etapa a 28-a a primei ligi. Primul gol al meciului de pe Stadionul Municipal a fost marcat de Pănoiu, în minutul 42, iar Camara a egalat în minutul 90. Dragoș Grigore a adus victoria giuleștenilor în minutul 90+4, printr-un gol marcat din foarfecă.

Mihai Roman II a înscris în minutul 18, dar golul acestuia a fost anulat corect, pe motiv de off-said.

FC Botoșani: Pap – Mboko, Mutombo, Dican (cpt.), Țigănașu – Ivanov, Zabou, Cioiu – Dragu, M. Roman II, Mailat. Au mai jucat:  M. Roman I,  S. Camara, Cărăușu, Florescu, Pinson. Antr.: Flavius Stoican

Rapid: Moldovan – Onea, Săpunaru (cpt.), P. Iacob, Morais – Emmers, Al. Albu, Al. Ioniță II – Pănoiu, Dugandzic, Costache. Au mai jucat: Dr. Grigore, Papeau, Sefer, Luckassen. Antr.: Adrian Mutu

Arbitru: Sorin Costreie