FC Botoșani, la prima înfrângere din 2023. A pierdut rușinos la Arad

FC Botoșani a suferit, sâmbătă, prima înfrângere din 2023, după un joc foarte slab în fața penultimei clasate. Echipa lui Flavius Stoican a pierdut cu scorul de 3-1 (3-1) pe terenul formației UTA, pe terenul formației arădene, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii.

UTA a deschis scorul în minutul 4 prin Milosevic , după un penalty acordat de centralul Bogdan Dumitrache pentru un henț făcut de Șeroni. Milosevic duce scorul la 2-0 în minutul 11, iar în minutul 27, Dragu a marcat, însă, în urma consultării VAR-ului, golul a fost anulat pentru un off-side la Mboko.

Mihai Roman II reduce din diferență în minutul 39, dar Rareș Pop înscrie din nou pentru gazde în minutul 45+2.

UTA: Balauru – Benzar, Erico, Benga, Abeid – Pop, Batha, Anton, Ubbink – Milosevic, Postolachi. Au mai jucat Chindriș, Otele, Marrone, Willie, Hoxhallari. Antr. Laszlo Balint

FC Botoșani: Pap – Sambeya, Mutombo,, Șeroni, Țigănașu – Ivanov, Dican, Zabou – Mailat, M.Roman II, Dragu. Au mai jucat: Patache, Ed. Florescu, Pinson, Golofca, Cioiu. Antr. Flavius Stoican

Arbitru: Bogdan Dumitrache