Victorie uriașă pentru FC Botoșani. A câștigat în deplasare contra FC Argeș

FC Botoșani a învins duminică, în deplasare, FC Argeș, într-un meci din etapa a 23-a a Superligii.

Echipa antrenată de Flavius Stoican a deschis scorul în minutul 43 prin Mailat. FC Botoșani obține un  penalty după un henț al lui Garita. Același Mailat face 2-0 din lovitura de la 11 metri acordată, în minutul 54.

Scor final: FC Argeș – FC Botoșani 0-2. După această partidă, FC Botoșani urcă pe locul 8 în clasament.

FC Argeș:  Straton – Tofan, Zebic, Brendon, Bassong – Njike, Mimito –  Calcan, Tîrcoveanu, G. Crețu –  Garita

FC Botoșani: Pap – Mboko, Mutombo, Șeroni, Țigănașu – A. Ivanov, Zabou, Dican – Mailat, M. Roman II, Dragu

One thought on “Victorie uriașă pentru FC Botoșani. A câștigat în deplasare contra FC Argeș